Bölümümüz 2015-2016 Eğitim-Öğretim Yılı itibari ile Lisans, 2017-2018 yılı itibariyle Yüksek Lisans Eğitimine başlamıştır.

Bölüm Başkanımızın aday öğrencilere mesajına buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Lisans Programımız ile ilgili temel bilgiler:

  • ÖĞRETİM SÜRESİ: 4 Yıl
  • ÖĞRENİM DİLİ: İNGİLİZCE (%100)

Sayısal Bilgiler:

2016, 2017, 2018 ve 2019 ÖSYS ile ilgili taban-tavan puanlar ve öğrencilerimizin dağılımı ile ilgili bilgilere YÖK Lisans Atlası‘ndan ulaşabilirsiniz.

Biyomedikal Mühendisliği Mezuniyet Koşulları:

Biyomedikal Mühendisliği programından mezun olabilmek için en az toplam 162 ulusal kredinin (240 AKTS kredisi) tamamlanması gerekmektedir. Öğrenciler 180 AKTS kredisi zorunlu ders ve en az 60 AKTS kredisi seçmeli ders alacaklardır. Mezuniyet için; en az bir sosyal seçmeli ders, en az üç alan seçmeli dersi ve en az sekiz mesleki alan seçmeli dersinin alınması ve staj yapılması gerekmektedir.

Lisans Eğitim Planına buradan ulaşabilirsiniz.

Öğrenci Değişim Programları:

Bölümümüz, öğrencilerimizin yurtdışı ve yurtiçi deneyim kazanmalarını sağlamak amacıyla ERASMUS+, Farabi ve Mevlana gibi öğrenci değişim programlarına katılımlarını teşvik etmektedir.

ERASMUS+ Programları hakkından bilgiye ve katılım koşullarına AB Eğitim Programları Koordinatörlüğü web sayfalarından ulaşabilirsiniz.

Konaklama, Sağlık ve Spor:

Öğrenci evleri, sağlık hizmetleri, spor olanakları ve diğer sosyal tesisler ile ilgili bilgilere Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı sayfalarından ulaşabilirsiniz.

Ulaşım:

Bölümümüze Ankara’dan ulaşım EGO otobüsleri ve minibüsler ile yapılabilmektedır.

104 hat numaralı , 105 hat numaralı ve 106 hat numaralı EGO otobüsleri ve Ulus başlangıç noktasından kalkan minibüsler ile kampüs içine ulaşım sağlanabilmektedir.

Kampüsümüzün harita görüntüsüne ulaşmak için tıklayınız.

Öğrenci Toplulukları:

Öğrencilerimizin derslerde öğrendikleri bilgileri kullanarak arkadaşlık ortamında yeni projeler üretmek ve gerçekleştirmek için kurmuş oldukları topluluklarla ile ilgili bilgilere http://bme.eng.ankara.edu.tr/ieee-embs-ogrenci-toplulugu/ bağlantısından ulaşabilirsiniz.


Üniversitemiz bölümleri ve olanakları ile ilgili diğer bilgileri http://adayogrenci.ankara.edu.tr/ sayfasında bulabilirsiniz.


Kurucu Bölüm Başkanımız Prof. Dr. Serpil Takaç’ın bölümümüzün tanıtımını içeren konuşmasına aşağıdaki videodan ulaşabilirsiniz:


Bölümümüz öğrencilerinden Onur Demirak’ın bölümümüzü tercih etmesinin nedenlerini açıkladığı konuşmasına aşağıdaki videodan ulaşabilirsiniz: